Våra återförsäljare till Yvelis doftljus och olivstearinljus.

Här hittar du våra återförsäljare där du kan köpa våra doftljus, rapsljus och eller andra produkter i butik eller i en webshop.  Om du söker något särskilt kan det vara bra att ringa butiken först då alla inte har alla våra produkter i lager.

Om du vill sälja svenska handgjorda ljus, registrera dig på vår webshop för återförsäljare.

Återförsäljare (sorterade efter ort):

.

Sverige

 A

 Alingsås Hektors Blommor AB  www.hektorsblommor.se

 Alunda Fastbol Gårdsbutik

 Arboga Lilla Butiken i Arboga 

 B

 Bandhagen Bandhagens Blommor www.bandhagensblommor.com

 Beddingestrand Saedenskan www.saedenskan.se

 Bergsjö Studio N

 Bergvik Genuine Swede Stål www.genuineswede.se

 Bodafors Högagärde Fårgård

 Bohus Björkö Björkö Skeppshandel

 Broby Fredrikas Interiör & Hälsa

 Bräkne Hoby Linslöjden Blekinge

 Byxelkrok Capkeramik

 Båstad Villa Kungsberga AB  www.villakungsberga.com 

 C 

 D 

 Daneryds sjukhus Elida & co 

 Degerfors Biobränslebutiken www.biobranslebutiken.se

 E

 Eksjö Spakarps Plantskola 

 Enskededalen Moments & Things www.momentsandthings.se

 Enköping Fru Holms Diversehandel

 F

 Farsta Ågesta ridsportbutik www.agestaridsportbutik.se

 Fjugesta Hackvavillage www.hackvavillage.se

 Floby Anso Heminredning 

 G

 Gräddö Kvarnudden kaffe & krog

 Gustavsberg SkärgårdsSalongen

 Göteborg Havsnära hem & inredning 

 Göteborg Vy form & Textil

 Göteborg Gröna Boden www.gronaboden.se 

 H

 Habo Fröken frö 

 Halmstad Orkiden 

 Hallstahammar Butik Vitt och Brett

 Hallstavik Anneli Blom 

 Hammarstrand Saker & Ting

 Henån Orust Turistinformation www.vastsverige.com/sodrabohuslan

 Hindås Lilla Hönans

 Hofors Eva´s Massage & Hälsa www.evasmassagehalsa.n.nu/

 Holmsund Salong onlyforyou

 HOOK Jul-Ljus Hook

 Hult Ljusboden

 Hässleholm Ateljé Sjöström www.ateljesjostrom.se 

 I

 J

 Johanneshov Lola Flores 

 Järvsö Maria Lindberg Design 

 Jönåker NöttåNytt boden 

 K

 Karlshamn S Hudvård & Makeup 

 Knivsta Tå till topp 

 Knivsta Mitt Hjerte

 Kävlinge Asklunda gård

 L

 Laholm Månstorp Gård 

 Lidingö Elfvik Gård Husbutik 

 Lidköping Garströms Konditori AB

 Linköping Maries Kroppscenter/Hälsohuset www.halsohusetlkpg.se

 Likenäs CM i Mörbacka AB

 Ljungbyholm Råby gårdsbutik www.rabygardsbutik.se

 Lund Ollies Woollies www.ollieswooies.se

 M

 Matfors Rustika Hem  www.rustikahem.se 

 Mellbystrand Gårdsbutiken Månstorp i Laholm www.manstorpsgard.com

 Mjölby Alvas Blommor

 Moheda G:A vaktmästeriet

 Märsta Lina på Landet/Designature www.designature.se/butik

 Märsta Enovy Massage 

 N

 Nordmaling Inredningsdetaljer i Örsbäck

 Norrtälje Akeba www.akeba.se 

 Norrtälje Marholmen www.marholmen.se 

 Norrtälje Norrtälje Turistbyrå www.roslagen.se

 Norrtälje Syninge Relax www.syningerelax.se/

 Norrköping Butik Boheme/Viggos värld

 Norrköping Styrstad Keramik & Handelsbod

 Nyköping Nåt Nytt / bönornas Delikatesser 

 Nynäshamn Nynäs Havsbad www.sodexomeetings.se/nynashavsbad/

 Näshulta Ljustorpet i Näshulta www.ljustorpet.se 

 O

 Orsa Saluhallen i orsa www.saluhallenorsa.se/ 

 P

 R

 Rimforsa Rimforsa Strand rimforsastrand.se

 Risögrund Risön Här & Nu www.massageochhalsa.se

 Rånäs Nedergården Gammalt & Nytt www.nedergardengammaltonytt.se

 S

 Sandviken Blanca Design

 Sollentuna Salong D&D

 Sollentuna Ahlströms Sthlm AB

 Sollentuna Malins Energi & Hälsa

 Skärblacka Hotnailpunktcomeklind

 Skövde Butik Drängstugan www.butikdrangstugan.se

 Sigtuna Österby Gård www.osterbygard.se/

 Sigtuna KS Lantbruk

 Siljansnäs Västibyns tapetseri & inredning

 Simrishamn All Good Things

 Stehag Christinas Hårvård

 Stockaryd Blomstertäppan

 Stockholm Colours by Jenny Hansson www.coloursbyjennyhansson.se

 Stockholm Blomrankan Kungsängen www.blomrankan.com

 Stockholm Improva Plastikkirurgi

 Stockholm Stenhård

 Stockholm Copparstrået

 Stockholm Vita betongrummet

 Stockholm Kompani Kolibri

 Sundborn Carl Larsson-Gården www.carllarsson.se/

 Strängnäs Strängnäs Hundvård

 Storvik Malins Blommor & Ting

 Svartsjö Äppelfabriken www.appelfabriken.se

 Svenljunga Svenljunga Handelsträdgård

 Söderfors Mias Hudvård

 Söderköping Lilla Hönshuset

 T

 Tenhult Lantstället www.lantstället.nu

 Tingsryd Lilla Hjärtat Blomsterbutik lilla-hjartat.se/

 Torekov Alice i Torekov

 Torsby Naturlig Skönhet

 Tranås Bebus Lek & Inredning

 Trosa Butik Bohem www.butikbohem.se 

 Tullinge Auntie inredning & presenter www.auntie.se/

 Tyresö Clara & Co www.claraco.se

 Täby Matilda Garden 

 Täby Slottsbuken www.slottsbutiken.nu

 Täby Careness by Tina www.carenessbytina.se

 Töreboda Bra Saker

 U

 Urshult Ljushuset Urshult www.ljushuset.nu/

 V

 Vallentuna Lejonkulan Trend & Interiör 

 Valdemarksvik Farmors Hus

 Varberg Älvornas rike

 Vargön Andersson & Wernlunda AB

 Vaxholm Vaxholms Bed & Breakfast / The Bed & Breakfast Shop www.vaxholmsbedandbreakfast.se

 Visby Två Öar - Två Vänner

 Västra Frölunda Form Factory

 Västra Frölunda Makalösa Hem

 Vällingby Stockholms Vintage www.stockholmsvintage.se

 Västerås Livscoachsannes

 Y

 Ydre Kvarnkulla Trädgård

 Å

 Åkersberga Åkersberga Turistbyrå www.roslagen.se

 Ä

 Älvdalen Johannas Flora www.johannasflora.se

 Ängelholm Wellness & Fitness

 Ö

 Ödeshög Hälsobrunnen

 Öre Systrarna Skogström Lantcafe i öhr

 Öregrund Magasin 19 magasin19.se

 Örkelljunga Örkelljunga blommor

 Östhammar Visit Roslagen

 Övertorneå Arctic Garden

.

 Finland

 Callifine www.callifine.net

 Kirkkonummi Kirkkonummen Kukka www.kirkkonummenkukka.fi

 Kylmälä Lugnet Life & Living www.lugnetlife.com

.

 Tyskland

 Thomasburg Koggedal GmbH

.

 Webshopar

 Amzonet www.webbsmart.se

 Bompdesign www.bompinredning.se

 Chagaari www.chagaari.com

 Chakra Yard www.chakrayard.se

 Huset på Landet www.husetpalandet.se

 Jordklok  www.jordklok.se

 Krabba & Krill www.krabbaochkrill.se

 Lantlig Living Sverige www.lantlig-living-sverige.se

 Rekoshoppen.se www.rekoshoppen.se

Registrera nytt kundkonto

Har du redan ett konto?
Logga in här eller Återställ ditt lösenord